Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu / [PHOTO DIARY]

Polska

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy miałam możliwość odwiedzenia wielu polskich miast. Zdecydowanie preferuję duże miasta, niż mniejsze miejscowości. Kraków, Gdańsk, Warszawa czy Wrocław. Każde z nich posiada w sobie coś interesującego a zarazem wyjątkowego. Z okazji zbliżających się Świąt postanowiłam udać się na jednodniową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Nadrzędnym celem był Jarmark Bożonarodzeniowy jednak korzystając z okazji odhaczyliśmy najważniejsze punkty na turystycznej mapie Wrocławia.

Grudzień po raz kolejny miło mnie zaskoczył. Obawiałam się złej pogody. Całodniowy spacer w deszczu nie należy do wymarzonych. Jednak zza chmur wyszło słońce a jedyną niedogodnością był zimny wiatr wiejący od strony Odry.

Ostrów Tumski posiada swój niezwykły klimat. Zarówno z daleka jak i bliska wygląda pięknie. Cisza i brak ruchu miejskiego powoduje, że można tutaj spokojnie pospacerować i podziwiać jeden z symboli miasta.

Na zdjęciu poniżej gmach Uniwersytetu Wrocławskiego z perspektywy Wyspy Słodowej. Słońce grzało tak intensywnie, że byłabym skora pomyśleć, iż to początek wiosny a nie grudnia!

Panorama miasta z Wieży Matematycznej to jeden z ciekawszych widoków jakie kiedykolwiek widziałam. Słońce za chmurami i strzeliste wieże z Sky Tower na czele.

Z uwagi na sezon zimowy wiele punktów widokowych jest niedostępnych. W przypadku Wieży obowiązują jedynie zmienione godziny otwarcia.

Kolorowe oświetlenie, świąteczne piosenki czy widok pierniczków na wielu stoiskach dają nam do zrozumienia, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się już naprawdę dużymi krokami. Tradycja zapoczątkowana w Niemczech staje się coraz bardziej popularna i u nas. Jedni takie przedsięwzięcia pochwalają inni nie, jednak jedno trzeba przyznać – wyglądają pięknie!

Budynek dworca we Wrocławiu śmiało może konkurować z ratuszem czy gmachem UWr o miano symbolu Wrocławia. Jednak wnętrze zrobiło na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Hala ma swój klimat i nawet oczekiwanie na opóźniony pociąg nie było zbyt drastyczne z uwagi na piękną architekturę.

Wroclove!

4 thoughts on “Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu / [PHOTO DIARY]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *