7 rzeczy, które warto zrobić tej wiosny

Pozostałe
Wiosna to zdecydowanie moja ulubiona pora roku. Wreszcie w mojej głowie pojawia się dziennie kilkadziesiąt pomysłów jak aktywnie wypełnić mój czas. Najczęściej niestety większość z nich pozostaje niezrealizowana lub odłożona na przysłowiowe później. Postanowiłam jednak zastosować metodę małych kroków i wybrać 7 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę tej wiosny.

 

Po pierwsze

Wybierz się na jedzenie do jednej z lokalnych knajpek lub restauracji. Z pewnością istnieją takie miejsca, które warto odwiedzić a nie zrujnują naszego budżetu. Chociaż raz możesz odpuścić sobie przygotowywanie posiłku w domu i postawić na wypad na miasto.  
Po drugie
Odkryj uroki swojego miasta. Z pewnością istnieją takie miejsca, w których dawno albo i wcale jeszcze nie byłeś. Poczuj się tak turysta we własnym mieście. Choć uważam, że znam Poznań jak własną kieszeń to i tak ciągle wpadam na coś nowego co zwróci moją uwagę na dłużej.
Po trzecie
Przeczytaj ciekawą książkę. Czytanie rozwija wyobraźnię (tak mówią) a chwila odpoczynku z książką w słoneczny dzień jest świetnym pretekstem, by spędzić go na tarasie czy w lokalnym parku. Wiosną nie tylko aktywny wypoczynek jest wskazany. Wręcz przeciwnie!
Po czwarte
Zrób coś dobrego dla siebie i innych. Zwykle większą moc ma coś małego ale zrobione w całości z sercem. Może posadź mamie kwiatki w ogrodzie albo kup jej po prostu dużą czekoladę, którą zjecie razem? 
Po piąte
Pojedź nad morze. Morze Bałtyckie ma swój urok niezależnie od pory roku. Wygląda pięknie zarówno zimą jak i wiosną czy latem. Niezależnie z jakiego zakątka Polski jesteś mała wyprawa jest super alternatywą na spędzenie weekendu w domu. 
Po szóste 
Wstaw kwiatki do wazonu. Kwiaty wyglądają pięknie i ożywiają przestrzeń, w której się znajdują. Jeśli postawisz je na biurku z pewnością wpłyną pozytywnie na Ciebie i Twój nastrój. Dodajmy sobie trochę radości w trudach codziennej pracy!
Po siódme
Jeśli jesteś studentem ostatniego roku to ten ten punkt jest dla Ciebie. Napisz w końcu pracę licencjacką/magisterską. Nie chcę Cię zasmucać, ale czas biegnie jak szalony a pogoda nie zachęca do spędzania czasu w towarzystwie laptopa i tworzeniu barwnej naukowej historii. Spokojnie! Łączę się z Tobą w trudach walki. 
 
Jeśli nie jesteś studentem ostatniego roku to pozostawiam miejsce, abyś sam dorzucił coś do listy 🙂

 

5 thoughts on “7 rzeczy, które warto zrobić tej wiosny”

  1. Ostatnia rzecz w punkt! czas leci tak szybko a praca sama się nie napisze.. Co do morza proponuje również polskie GÓRY <3 chociażby Karkonosze – schronisko Samotnia (miejsce z klimatem, wracam tam co roku)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *