O mnie

Cześć! Cieszę się, że jesteś.

Jestem Marta. Rocznik ’95. Mieszkam w Poznaniu, ale czuję się dobrze, w praktycznie każdym miejscu, do którego uda mi się dotrzeć. Wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

Gdy będąc dzieckiem dostałam w prezencie globus, powiedziałam, że pewnego dnia wyruszę w podróż dookoła świata. Zawsze interesowały mnie odległe zakamarki naszego globu, które teraz są niemal na wyciągnięcie ręki.

Podróżowałam odkąd byłam mała. Pierwsze zagraniczne wakacje były dla mnie niemałym przeżyciem. Myślałam wtedy, że to wyjazd na koniec świata. Kto dzisiaj myśli o podróży na drugi koniec Europy trwającej 40 godzin, w dodatku autokarem? Wyjazdy z dzieciństwa sprawiły, że w swoim dorosłym już życiu nie boję się przekraczać granic.

Każdy mój wyjazd ma jeden nadrzędny cel: dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i miejscu, w którym aktualnie przebywam. Nie potrafię wskazać co mną kieruje w momencie wyboru danej destynacji. Najczęściej jest to przypadek, ale ostatnio odkryłam ukryte podróżnicze marzenia. Lista miejsc, które czekają na realizację jest długa, ale wierzę, że pewnego dnia będę mogła je wszystkie odwiedzić.

O czym piszę?

Piszę od dawien dawna. Zawsze chciałam stworzyć moje miejsce w sieci, gdzie będę mogła dzielić się z innymi swoimi wrażeniami i emocjami. Każdy wyjazd jest inny, każde miejsce to pewna niewiadoma, którą musimy poznać. Powroty do rzeczywistości bywają trudne, ale właśnie dlatego warto dokumentować chwile, by pewnego dnia pozwolić wrócić wspomnieniom. Moje wpisy są odzwierciedleniem mnie i mojego spojrzenia na dane miejsca.

Czym się zajmuję?

Moje ścieżki związane z edukacją i pracą skupiają się w sektorze finansowym. Łączenie studiów, pracy i podróży wymaga dobrej organizacji i często wielu wyrzeczeń. Jednak nie ma lepszej nagrody za włożony wysiłek, niż kupno biletu i przygotowania do kolejnego wyjazdu.

 

Moje motto:

„I don’t have dreams, I have goals”